Mūsų kontaktai:

Telefonas: 8 (648) 79999

Elektroninis paštas: info@rytu-papildai.lt

Tiens koncentruotos datulių sultys 8 x 50 ml.

89.22 €
Prieinamumas: Išparduota
Gamintojas: Tiens
Pakuotė: SP07H0001

Tiens koncentruotos datulių sultys 8 x 50 ml.

Kininis finikas – auksinė jujuba – laikoma viena iš specifiškiausių gamtinės gydomosios žaliavos rūšių Kinijoje. Jos auginimo, vartojimo maistui ir kaip gydomojo augalo istorija siekia daugiau kaip 3000 metų.

Išliko daugybė receptų apie kininio finiko panaudojimą liaudies medicinoje. Pačiame seniausiame Kinijos Shen Nung farmakologiniame traktate kininis finikas priskirtas prie aukščiausios kategorijos gydomųjų augalų skaičiaus. Kitame traktate  taip pat sakoma, kad jis gydo skrandį, gerina kraujo ir nervų sistemos būseną.

Dėl ciklinio adenozino monofosfato gausumo kininio finiko vaisiai pasižymi terapeutiniu efektu gydant koronarinę širdies ligą, miokardo infarktą, kardiošoką ir kitus susirgimus. Kininio finiko vaisių, zizifuso (unabi), kriaušių, obuolių ir kitų dar 14 rūšių vaisinių augalų savybių tyrimai parodė, kad didžiausias ciklinio adenozino monofosfato kiekis yra kininiame finike ir zizifuse (unabi).

Pagal ciklinio nukleido kiekį kininio finiko vaisiai užima pirmąją vietą tarp visų kitų gydomųjų gyvulinės ir augalinės kilmės žaliavų. Taip pat jų sudėtyje yra sacharidų (60-70%) ir vitamino C (13 kartų daugiau, nei mandarinuose, ir 60-80 kartų daugiau, nei obuoliuose, vynuogėse ir bananuose). Finikų sudėtis išsiskiria dideliu ląstelienos, baltymų, mikroelementų, flavonoidų, alkoloidų ir kitų maistingų komponentų bei biologiškai aktyvių medžiagų kiekiu.

Dėl aukšto Kalio kiekio gydytojai kininį finiką rekomenduoja vartoti esant širdies - kraujagyslių susirgimams. Esant širdies nepakankamumui, kininis finikas stimuliuoja širdies veiklą, tarnauja kaip tonizuojanti ir stiprinanti priemonė, atstato jėgas po ilgo ligos periodo. Padeda esant veido nervo paralyžiui, pervargimui ir fiziniam nuovargiui, cukriniam diabetui. Finikų vaisių nuoviras su ryžiais padeda esant distrofijai. Ypač naudingi finiko vaisiai nėščioms moterims, gimdymo metu ir maitinant kūdikį. Jie palengvina gimdymą, skatina moters organizmą pradėti gaminti pieną. Juos rekomenduoja vietoj saldumynų tiems, kas laikosi dietos ir nori palaikyti savo svorį normos ribose.

Vartojimas: rekomenduojama paros dozė – 1 buteliukas per dieną.

Gali būti skiedžiamos šiltu virintu vandeniu. Prieš vartojimą reikia gerai suplakti.

sudetis